3 adımda Sri Lanka vizesi nasıl alınır?

sri lanka vizesi nereden alınır

Asya’nın büyüleyici adası Sri Lanka Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istiyor ancak başvurması ve alması çok kolay. Başvuru online olarak yapılıyor ve 30 günlük turist vizesi için 35 USD (sitelerinde 20 USD yazıyor, aldanmayın) ödemeniz gerekiyor.

1.Online başvuru:

Başvuru buradaki linkten: Sri Lanka electronic travel authorization system yapılıyor. Uçak bileti ve pasaport detayı ve bazı genel bilgiler dışında bir şey istenmiyor. 35 USD vize ücretini başvuru esnasında online olarak tahsil ediyorlar. Başvuruyu yaptığınızda aşağıdaki emaili alıyorsunuz:

2.Vize onayı

Vize başvurunuz 24 saat içerisinde değerlendirilir ve dönüş yapılır diyor ancak benim vizemin onaylandığını bildiren mail 3 dakika sonra geldi:

3.Havalimanı:

Sri Lanka’ya vardığınızda küçük bir form veriyorlar ve bu formu doldurduktan sonra vizenizi pasaportunuza yapıştırıyorlar:

Yukarıda da görebileceğiniz gibi Sri Lanka vizesini almak oldukça kolay. Vize aşamasında sizden istenmiyor ancak Sri Lanka’ya gidecekseniz seyahat sağlık sigortanızı yaptırmayı unutmayın. Sri Lanka’da başıma gelen bir olay ve seyahat ederken sigorta yaptırmanın önemini burada açıkladım.  Gitmeden kendinizi güvence altına almayı ihmal etmemenizi tavsiye ederim. 

İlginizi çekebilecek diğer Sri Lanka yazıları:

Bizi sosyal medya üzerinden takip edebilirsin!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir