Kenya vizesi nasıl alınır?

kenya vizesi nasıl alınır

Kenya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına (hem yeşil hem bordo pasaport sahiplerine) vize uyguluyor. Bir çok Türkçe kaynakta farklı bilgiler verilmiş, gitmeden önce e-vizenin alınmış olmasının zorunlu olduğu belirtilmiş ancak bu doğru değil.

Kenya vizenizi online olarak almak istiyorsanız, gitmeden 2 iş günü öncesi (sitelerinde başvuruların %97’sinin 1 gün içerisinde onaylandığı belirtiliyor ancak yine de 2 gün önce başvurmanızı öneririm) bu linkten başvurarak, 50 USD karşılığında alabilirsiniz. Vizeniz onaylandıktan sonra seyahat ederken çıktısını yanınıza almanızda fayda var.

Eğer vizeyi kapıda almayı tercih ederseniz, kapıda bu linkte bulunan formu doldurmanız ve 50 USD’yi nakit olarak ödemeniz gerekiyor. Formu gitmeden önce çıktısını alarak da doldurabilirsiniz.

E-vizeniz ya da başvuru formunuz + 50 USD nakit paranın yanında vize memuruna bir de uçakta dağıtılan ve doldurduğunuz formu  vermeniz gerekiyor. Parmak iziniz de alındıktan sonra bir kaç dakika içerisinde 90 günlük turist vizeniz pasaportunuza işlenmiş oluyor.

Kenya vizesi böyle görünüyor ve vize memuru tarafından el ile dolduruluyor:

Nairobi gezi yazısını buradan okuyabilirsiniz.

Ben Nil. 1990 İstanbul doğumluyum. Marmara İletişim’de okuduğum 2013 yılında Work and Travel programıyla yaşamak ve çalışmak üzere 4 aylığına Amerika’ya gittiğim günden beri şansım yurt dışında yaşamaktan yana açıldı… Devamını Oku

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir