Unutkan Seyahat severler için mükemmel uygulama: Lifepinner

Ne kadar çok seyahat, o kadar çok deneyim.. Buraya kadar harika, fakat benim gibi bu deneyimler arttıkça hepsini birbirine karıştırmaya başlıyorsanız size harika bir uygulama önerim var: LifePinner

Android için bir çok seyahat pinleme App’i mevcut (bence çoğu işe yaramaz), bunlardan bazıları şehir bazlı pinlemeye olanak sağlasa da genel olarak ülke pinlemeye yönelik. Apple için ise bu seçenekler oldukça kısıtlı. Var olan aplikasyonlar da yine genel olarak ülke pinleme üzerine kurulu. Sadece bir veya birkaç şehrini gördüğümüz bir ülkeyi tamamen tanımamız mümkün olmadığı için bu konuda detaylı bir araştırma yaptım ve sonunda ‘’LifePinner’’ ile yollarımız kesişti.

LifePinner Nedir? Nasıl kullanılır?

Bu uygulama sayesinde gittiğim şehirleri pinleyerek gerçekten dünyanın ne kadarını gördüğümü, en çok hangi kıtada gezdiğimi, kaç başkentte bulunduğumu gerçekçi bir şekilde görme fırsatım oldu. Aslında seyahat ettiğim kısmın genele bakıldığında toplu iğne ucu kadar olduğunu fark etmek ise beni oldukça şaşırttı ve kendime yeni hedefler belirlememi sağladı. Yeni hedeflerimi de Aplikasyonun ‘Bucket List’ kısmına ekleyerek takip etmeye başladım.

LifePinner Menü

Aplikasyon gittiğiniz ve pinlediğiniz yerlere fotoğraf ve değerlendirme ekleme olanağı sağlıyor. Bu şekilde sizin için bir nevi seyahat günlüğü haline geliyor. Ayrıca daha önce kaç kişi bu şehri pinlemiş görebiliyorsunuz (popüler seyahat noktaları hemen kendisini gösteriyor).

Bir başka özelliği ise notifikasyonlar kısmı. Bu bölümde farklı şehirlerden farklı ülkelerle ilgili kısa bir bilgilendirme bulunuyor. Bir nevi öneri kısmı diyebilirsiniz. Yani bu kısım da oldukça işe yarar.

LifePinner Öneriler

Detayları incelemek isteyenler uygulamanın internet sitesine buradan ulaşabilirler.

Uygulamayı kullanmaya başladıktan sonra pinlemeyi bitirdiğinizde ‘Journeygraphic’ bölümünden değerlendirmenize ulaşarak bunu telefonunuza kaydedebilirsiniz. Aşağıda örnek olarak kendi seyahat haritamı paylaşıyorum.

LifePinner Harita

Umarım uygulamayı siz de benim kadar seversiniz! Keyifli ve bol seyahatler!

(Visited 82 times, 1 visits today)

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir