Oh be! Dünya varmış! Nihayet kendi sitemde at koşturabileceğim, dilediğim konular hakkında kasılmadan yazılar yazabileceğim bir köşem var. 3 yıl oldu bu siteyi açalı, bu süre zarfında koşullanmalar yüzünden bırakın içerik üretmeyi, yazmaktan soğudum. Yurt dışında yaşam deneyimi yazılarından insanların faydalandığını bilmesem siteyi kapatabilirdim, öyle mesafe girdi arama yazmak ve paylaşmakla.

Bugün hiç niyetim yokken açıp bir bakayım dedim site ne alemde, açar açmaz yeni yıl enerjisiyle bir ampul yandı kafamda: burası bana ait, yazarken bir kalıba uymak, kimseyi memnun etmek zorunda değilim. Açayım kendime bir köşe, ne hakkında yazmak istiyorsam onun hakkında yazayım. Kimse okumazsa kişisel arşivim olur, döner döner ben okurum dedim ve böylece ‘Yaz Köşesi’ çıktı ortaya.

Bu vesileyle hem biraz iç dökmek, hem de yeni yıl kararlarıma şekil veren temel düşünceden bahsetmek istiyorum. Ki bu da, çağımızın vebası ‘mış gibi’ yapmak, ne kadar iyi yaşadığımızı göstermek için anları yaşamak yerine kaydetmek, dayatılan kalıplara uymak derken aynılaşmaktan gına gelmesi demek oluyor.

3 sene önce bu siteyi açarkenki amacım, genel olarak yurt dışında yaşam ve seyahat tecrübelerini paylaşmak, yaşayıp çözdüğüm zorlukları anlatarak az biraz fikir vermekti. Yazdıklarımın insanlara ulaşabilmesi için de bir şekilde reklamının yapılması gerekiyordu. Hop, yaratıcı olacağım derken bir baktım sosyal medya kalıbının içine girmişim, şeklini almaya çalışıyorum. Öyle yazma böyle yaz, o görsel dikkat çekmez bunu kullan, kısa yaz ki insanlar okusun vs derken yazmayı bıraktım. Bir de seyahat ederken şunu yazayım, bunu not alayım derken anı kaçırdığımı fark ettim. Dünya kadar gezi blogu var, aynı şeyleri tekrar tekrar yazmanın manası yok, bundan sonra canım isterse, önemli olduğunu düşünürsem seyahat yazısı yazarım. Beğenilme ve okunma uğruna yazarken sıkılacağım şeyler yazmaktansa, kendimi özgür bırakıp, canım ne isterse onun hakkında yazacağım bundan sonra.

Çok dallandırıp budaklandırmadan basitçe ‘Yaz Köşesi’ne ilham olan düşünceyi anlatmak istedim. Akımları, dünyanın bizden beklentilerini, trend olanları değil de kendimize kulak verip, kendimiz için yaşadığımız, aynılaşmaktan uzaklaşıp daha özgün olduğumuz bir yıl olsun!

(Visited 49 times, 1 visits today)

Bir yorum yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir