Evde yapmayı deneyin: Lynchburg Lemonade

Bu haftasonu evde olacağım ama şöyle güzel bir şeyler içmek istiyorum diyorsan yada davetli misafirlerin varsa kendi kokteylini yapmayı deneyebilirsin.

Evde yapmayı deneyin: Lynchburg Lemonade 1

Herkesin damak tadı, içmekten keyif aldığı alkol/kokteyl farklı ama bana göre yazın içilebilecek en keyifli kokteyllerden birisi Lynchburg Lemonade. Biraz tatlı, biraz sert ve biraz ekşi. Biri diğerinden fazla olmadığı için içmesi oldukça keyifli, yapması da bir o kadar kolay. İnternette ya da Jack Daniels’ın kendi sitesinde tarifler var ancak ben en çok kendi tarifimi seviyorum. Arkadaşlarımın bayılarak içmesinin, tarifi alıp evde denemelerinin yanında geçen yıl annemin arayıp ‘kızım Lynchburg Lemonade nasıl yapılıyordu?’ diye sormasını da göz önünde bulundurarak ‘deneyen seviyor’ şeklinde genelleyebilirim.

Evde kokteyl yapmayı sevenler için hazırladığım, shakerler, ölçekler, şık kokteyl bardakları gibi ürünlerin olduğu listeye buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Meraklısı için tarif şöyle:

Lynchburg Lemonade Malzemeleri:

 • Jack Daniels Viski
 • Portakal Likörü (Cointreau iyidir ama herhangi bir portakal likörü de olabilir.)
 • Sweet & Sour sos (tarifi aşağıda)
 • Sprite
 • Küp Buz

Sweet & Sour sos malzemeleri:

 • Limon 
 • Toz şeker
 • Yumurta Akı

Sosun yapılışı: 

Bir kaç bardak birden yapmayı planlıyorsanız eğer 5 limon, 2 ya da 3 çorba kaşığı (tatlı seviyorsanız  3) toz şeker ve 2 yumurta akını mikserde karıştırın yada bir kavanoza koyarak (1-2 adet küp buzla beraber- çalkalayın. Bembeyaz bir köpük elde edeceksiniz. Buzdolabına koyup, bir 10 dakika dinlendirdikten sonra sosunuz kullanıma hazır.

Lynchburg Lemonade yapılışı:

4 cl Jack Daniels (küçük shot bardağı 4 cl’dir ölçü için kullanabilirsiniz)

3 cl portakal likörü

4 cl sweet and sour shaker’a, shaker yoksa kavanoza koyulur. Üzerine bir kaç adet küp buz eklenir ve çalkalanır. Çalkalandığı zaman köpük oluşacak, şaşırmayın.

*Ölçüler 1 bardak için geçerli. Eğer birden fazla yapacaksanız daha büyük bir shaker’da ölçüleri bardak sayısına göre arttırarak bardaklara paylaştırabilirsiniz.

İçine önceden tepeleme buz koyduğunuz bardağa dökülür. Uzun bardakta 3 parmak yer kalmasına dikkat edilir. Üzerine Sprite eklenir, limon dilimiyle süslenir. 

Evde yapmayı deneyin: Lynchburg Lemonade 2

Leziz, ferahlatıcı Lynchburg Lemonade’iniz hazır. Afiyetle içebilirsiniz!

Bu hata mesajını yalnızca WordPress yöneticileri görebilir

Hata: 1 kimliğine sahip hiçbir akış bulunamadı.

Bir akış oluşturmak için lütfen Instagram Akışı ayarlar sayfasına gidin.

(Visited 91.856 times, 1 visits today)

1 Comment

 1. cenk at

  Enfes enfess! 2 yıldır bu tarifi yapıyoruz, arkadaşlarımız arasında meşhur oldu L. Lemonade’imiz 🙂 başka tarifler de bekliyoruz, sevgiler.

  Reply

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir