Kenya vizesi nasıl alınır?

Kenya, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarına (hem yeşil hem bordo pasaport sahiplerine) vize uyguluyor. Bir çok Türkçe kaynakta farklı bilgiler verilmiş, gitmeden önce e-vizenin alınmış olmasının zorunlu olduğu belirtilmiş ancak bu doğru değil.

Kenya vizenizi online olarak almak istiyorsanız, gitmeden 2 iş günü öncesi (sitelerinde başvuruların %97’sinin 1 gün içerisinde onaylandığı belirtiliyor ancak yine de 2 gün önce başvurmanızı öneririm) bu linkten başvurarak, 50 USD karşılığında alabilirsiniz. Vizeniz onaylandıktan sonra seyahat ederken çıktısını yanınıza almanızda fayda var.

Eğer vizeyi kapıda almayı tercih ederseniz, kapıda bu linkte bulunan formu doldurmanız ve 50 USD’yi nakit olarak ödemeniz gerekiyor. Formu gitmeden önce çıktısını alarak da doldurabilirsiniz.

E-vizeniz ya da başvuru formunuz + 50 USD nakit paranın yanında vize memuruna bir de uçakta dağıtılan ve doldurduğunuz formu  vermeniz gerekiyor. Parmak iziniz de alındıktan sonra bir kaç dakika içerisinde 90 günlük turist vizeniz pasaportunuza işlenmiş oluyor.

Kenya vizesi böyle görünüyor ve vize memuru tarafından el ile dolduruluyor:

Kenya vizesi nasıl alınır? 1

Nairobi gezi yazısını buradan okuyabilirsiniz.

(Visited 329 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir