Beyoğlu’nda bir Meksika Restoranı: Los Altos

2016 Nisan sonuydu, bir cuma günü Beyoğlu’nda dolanırken hadi dedik, yeni bir yer keşfedelim. Hava güzel, şöyle İstanbul Boğazı’na karşı oturabileceğimiz bir teras bulsak ne güzel olur ve başladık internetten mekan araştırmasına. Los Altos’u da öyle gördük. Mekan daha yeni açılmıştı ama yorumlar olumluydu. Başladık Galatasaray Lisesi’nin yanındaki sokaktan aşağı doğru yürümeye.

Beyoğlu’nun manzarası en güzel teraslarından biri: Los Altos

Galatasaray Lisesi’nden aşağı bir 100-150 metre yürüyünce sağdaki yapılardan birinde Los Altos’un tabelasını gördük. Binayı ben daha önceleri gittiğim gece kulübü Cue’den biliyordum ve manzarası şahaneydi. Henüz basamakları çıkıp, asansöre binmeden Los Altos’ta manzaranın ne derece güzel olabileceğini az çok tahmin edebiliyordum.

Beyoğlu'nda bir Meksika Restoranı: Los Altos 1

Binaya girdik, basamakları çıktık, asansöre bindik, 4. kata bastık ve indik. Bizi Los Altos’a götürecek basamakları çıkmaya başladık ve daha basamaklar bitmeden masmavi İstanbul Boğazı karşımızdaydı. Gözün gördüğü güzellikten sarhoş olunursa, o an orada ben sarhoş oldum. Terasa adımımızı atar atmaz mekanın şefi yanımızdaydı. Masaların hepsinin rezervasyonunun olduğunu ama erken geldiğimiz için rezervasyon sahipleri gelene kadar cam kenarındaki masalardan birine oturabileceğimizi söyledi. Oturduk ve o günün, Boğaz’ın o nefes alan, yaşayan hareketli halinin, Los Altos’taki süper ince hizmetin, beyaz şarap yanında yediğimiz ev yapımı cips ve efsane Meksika Guacamole’sinin tadı, hep beraber hala yaşadığım en özel deneyimlerden biri olarak hafızamda yerini koruyor.

Beyoğlu'nda bir Meksika Restoranı: Los Altos 2

Her ne kadar Meksika restoranı olsa da içeri adımımı attığımda hissettiğim tamamen buydu:

”saçlarını dağıtır rüzgar
yeditepe üzerinden
hatıralar tarihin küllerini savurur
kadın gibi, kısrak gibi
sarılayım gel ince beline
yarim istanbul gel öpeyim gerdanından”

O gün rezervasyon sahipleri gelene kadar cam kenarının tadını çıkardık, menüdeki bütün tacoları denedik. O akşam bize yemek için katılacak misafirlerimiz vardı, şefe yemeği burada yiyebilir miyiz diye sorunca bizi bir başka masaya alabileceğini söyledi ve ana yemekleri de deneme fırsatımız oldu. Hepimiz başka bir şey yedik, menüdeki herşey iyi malzemeden yapılmıştı ve inanılmaz lezzetliydi. Atmosfer, kalite ve lezzet üçlüsü dikkate alındığında fiyat/performans açısından Los Altos benden tam puan aldı.

Rahatlıkla söyleyebilirim ki nefes kesen manzara, inanılmaz şık hizmet, ürün kalitesi beni büyüledi. Gittiğimiz Cuma gününden 2 gün sonrası anneler günüydü ve ertesi gün Pazar günü anneler gününü kutlamak için rezervasyon yaptırdım ve bir de ailecek gidip, manzaranın ve Meksika mutfağının keyfini çıkardık.

Beyoğlu'nda bir Meksika Restoranı: Los Altos 3

Aradan neredeyse 2 sene geçti. Bu yazıyı yazarken neler değişmiş diye baktım, Los Altos yerli yerinde duruyor. Gördüğüm kadarı ile haftasonu canlı müzik, dans geceleri, bazı Meksika günlerinin kutlanması ve başka konsept etkinlikler ile programları bayağı canlı. Mekan 17:00’de açılıyor ve gece 02:00’ye kadar hizmet veriyor. Rezervasyon şart gibi gözüküyor.

Los Altos’a gitmek için sebepler

  • İstanbul’un güzelliğini hatırlamak ve keyfini çıkarmak için gidin,
  • Meksika yemekleri, Meksika birası ve şahane kokteyller için gidin,
  • Zarif, ilgili ve kaliteli hizmet için gidin,
  • Yurtdışından gelen misafirlerinizi götürmek için en güzel mekanlardan biri, misafirlerinizle gidin,
  • Özel gün kutlamak için gidin, hatta bence evlenme teklifi etmek için bile Los Altos’a gidin!

Ben şu an Lizbon’dan İstanbul’a gideceğim günü dört gözle bekliyorum ve saat 17:00’den gece kapanana kadar İstanbul’un güzelliğine ve Meksika yemekleri ve mis gibi Meksika birası Corona’ya doyacağım Los Altos ziyareti yapılacaklar listemin başını çekiyor.

Los Altos nerede?

Menüleri Zomato’da var: buradan bakabilirsiniz,

Etkinliklerini @losaltosistanbul Instagram hesabından takip edebilir,

0533 439 15 40 numaralı telefondan da rezervasyon yapabilirsiniz.

Arabayla gidiyorsanız eğer, hemen yakınında otopark var.

Adres: Firuzağa Mahallesi, Yeni Çarşı Cd. No:38, 34425 Beyoğlu/İstanbul, Türkiye

(Visited 859 times, 1 visits today)

1 Comment

  1. Wanderlust Zu at

    İstanbul sürprizlerle dolu! İstanbul’u bu kadar yoğun yaşayan ben; bu yeri bilmediğime duymadığıma inan cok sasırdım!! Losaltos:) Gider gitmez deneyeceğim. Teşekkürler Nil ?

    Reply

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir