Lizbon’da günbatımının keyfini çıkarabileceğiniz 4 mekan

Özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaret ediyorsanız, Lizbon’da yapabileceğiniz en güzel aktivitelerden biri Tejo nehri ve 25 Nisan Köprüsü’nü güzelce görebileceğiniz bir yere gidip, günbatımının keyfini çıkarmak. Nehir, köprü, günbatımı üçlüsü bana Istanbul’u hatırlattığı için ayrı bir bayılıyorum.

Şehir 7 tepe üzerine kurulduğu için oldukça fazla alternatif var ancak ben en çok keyif aldığım, konsept ve fiyat olarak birbirinden farklı 4 mekandan bahsedeceğim.

1.Rio Maravilha

Lizbon'da günbatımının keyfini çıkarabileceğiniz 4 mekan 1

Eski bir kumaş fabrikasının eğlence merkezi haline getirildiği LX Factory’nin içinde bulunan Rio Maravilha, hem günbatımını izleyebileceğiniz hem de akşam yemeği yiyebileceğiniz bir mekan. Tamamen açık terasının yanında, günbatımını izlerken içkinizi yudumlayabileceğiniz camekanlı bir alanı bulunuyor. Restoran bölümü de camekanlı olduğundan havanın kötü olduğu bir günde de akşam yemeği için alternatif olabilir. 

Fiyatlar, daha fazla fotoğraf ve bilgi için: Rio Maravilha

2.Park Bar

Lizbon'da günbatımının keyfini çıkarabileceğiniz 4 mekan 2

Efsane şehir, nehir ve köprü manzarası olan bu mekan bir kapalı otoparkın terasında bulunuyor. Asansörün yerini bulup da yukarı çıkana kadar ‘nereye geldim ben yahu’ diye düşündürse de, kapıdan girildiğinde şahane bir ambiyans ve müzikle karşılaşıyorsunuz.  Özenli giyinerek gidilmesi gereken bir mekan değil ancak ben ne zaman gitsem insanların güzel güzel kıyafetleriyle gelmiş olduğu dikkatimi çekti. Tek olumsuz yanı servisin biraz yavaş olması, beklerken sabırlı olmak gerekiyor. 

Eğer geçireceğiniz tek bir akşamüstü varsa, tercihinizi gönül rahatlığıyla Park Bar’dan yana kullanabilirsiniz.

Fotoğraflar, fiyatlar ve detaylı bilgi için: Park Bar

3.Pharmacia

 

Lizbon'da günbatımının keyfini çıkarabileceğiniz 4 mekan 3

Türkçe ‘Eczacılık Dünyası’ anlamına gelen Pharmacia’nın teması ‘Eczacılık’ .  Manzaraya karşı geniş, yemyeşil bir bahçesi bulunuyor. Akşamüstü bir şeyler içmek için ama özellikle akşam yemeği için ideal bir mekan. Menüsü Portekiz, Akdeniz ve Dünya mutfağından oluşuyor. Mekanın ana konsepti yemeklerin paylaşılması üzerine. 4 kişi için 5 farklı sipariş verilmesini öneriyorlar. Arkadaşlarınızla, sevgilinizle/eşinizle sohbet ederek, günbatımını izleyerek yemek yemek istiyorsanız güzel ve farklı bir alternatif.

Fotoğraflar, fiyatlar ve detaylı bilgi için: Pharmacia

4.Adamastor

Lizbon'da günbatımının keyfini çıkarabileceğiniz 4 mekan 4

Adını kurgusal bir yunan mitoloji karakterinden alan ve tam ortasında karakterin heykelinin bulunduğu mekan halka açık bir teras.  Marketten yada içinde bulunan büfeden dilediğinizi alıp, oturacak bir yer bulup, günbatımının tadını çıkarabilirsiniz. Genellikle saat 17:00 civarı kalabalıklaşmaya başlıyor ve saat 18:30 civarı canlı müzik başlıyor. İki kişi gidip yalnızca bir kaç Euro harcayarak saatlerce oturabilir, yeni insanlarla tanışabilir, müziğin ve manzaranın tadını çıkarabilirsiniz. 

Lokasyon olarak ise yukarıda bahsettiğim Pharmacia’nın tam olarak önünde bulunuyor. 

Fotoğraflar ve detaylı bilgi için: Adamastor

Bonus: Bizim evin balkonu

Lizbon'da günbatımının keyfini çıkarabileceğiniz 4 mekan 5

 

 

(Visited 276 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir