Lizbon’da kahvaltı: Chef Nino

Bir Türk yurtdışında aradığı her şeyi bulabilir belki ama kahvaltı konusu hep biraz eksik kalır gibi geliyor bana. Cemal Süreya: “yemek yemek üstüne ne düşünürsünüz bilmem ama kahvaltının mutlulukla bir ilgisi olmalı” derken eminim terayağlı kızarmış ekmek ve kahveden oluşan Portekiz kahvaltısını kastetmiyordu. Yalnızca Portekiz’de değil, dillere destan yemek kültürleri olan İspanya ve İtalya’da da durum farklı değil, zira İtalyanlar sabahları kahve yanında kruvasana, İspanyollar tosta talim ediyor. Hal böyle olunca bu yazıda bahsedeceğim Chef Nino sizin de tahmin edebileceğiniz gibi seremoni halinde Türk kahvaltısına benzer kahvaltı edebileceğiniz bir yer değil ama kısıtlı menüsüne rağmen sabah kahvaltınızı ederken gazetenizi okuyup, günün geri kalanında neler yapacağınızı planlayabileceğiniz keyifli bir mekan.

Lizbon'da kahvaltı: Chef Nino 1

Chef Nino, Alcantara’da bulunan, eskiden kumaş fabrikası olan şimdi ise içinde bulunan kafeler, restoranlar ve konsept dükkanlar ile Karaköy’ü andıran LX Factory’nin içinde yer alıyor. Lizbon merkezden (Comercio meydanı civarı) 15E numaralı tramvay ya da 714 ve 760 numaralı otobüsler ile ortalama 20 dakika içerisinde ulaşabilirsiniz.

Bu kadar mekan varken neden Chef Nino?

 • LX Factory içerisinde en erken açılan mekanlardan biri burası (10.30),
 • Fiyatları uygun (Bugünün kuruyla Euro’yu TL’ye çevirince uçuk ama Portekiz’e göre ideal),
 • Hem içeride, hem de dışarıda oturma alanları var,
 • Portekiz standartlarına göre servisi iyi: güleryüzlü ve temiz,
 • Wi-fi var ve eğer bilgisayarda işiniz varsa çalışmak için ideal,
 • Sabahları sakin olmasına rağmen muhakkak bir iki masası oluyor. Yani yer bulma problemi yok ve en azından bir iki insan yüzü görüyorsunuz.

Menüde neler var?

Menüde yukarıda da bahsettiğim gibi pek fazla bir şey yok. Kahvaltı menüsü: Gronalalı, meyveli yoğurt, kruvasan, avakadolu tost ve pankekten oluşuyor. Bunun yanında çorba+ana yemek+içecekten oluşan öğle menüleri var, fiyatı seçeceğiniz menüye göre 8.5-9 Euro arasında değişiyor.

Lizbon'da kahvaltı: Chef Nino 2

Daha fazla bilgi için:

Eğer Lizbon’a gelir ve Chef Nino’yu ziyaret ederseniz yorumlarınızı aşağıdaki kutuya yazmayı unutmayın!

Diğer Lizbon yazılarına buradan ulaşabilirsiniz.

Lizbon'da kahvaltı: Chef Nino 3
(Visited 911 times, 1 visits today)

1 Comment

 1. Jelmer Bosma at

  I like to have a good coffee after work there aswell.

  Reply

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir