Lizbon’da ücretsiz bir festival: Out Jazz

Lizbon sokakları 4 mevsim ücretsiz etkinlikler, konserler ve festivallere ev sahipliği yapıyor. Bu yıl Mayıs ayında başlayan ve 24 Eylül 2017 tarihine kadar sürecek olan Out Jazz festivali de bunlardan bir tanesi.  Her Pazar günü ve ayın son Cumartesi günü farklı lokasyonlarda gerçekleştirilen festivale geçtiğimiz hafta biz de katılma fırsatı bulduk. İlk olarak 2006 yılında düzenlenen ve gelenekselleşen etkinlik görülmeye değer.

Bizim gittiğimiz gün etkinlik şehir merkezine yürüyerek 20 dakika mesafede olan Jardim de Estrela’daydı. Sahnenin önüne koyulan bu sandalyeler haricinde tüm park çimlerin üzerinde uzanmış Jazz dinleyen insanlarla doluydu. 

Lizbon'da ücretsiz bir festival: Out Jazz 1

Jazz konseri 2 saat sürüyor ve ardından bir elektronik müzik Dj’inin sahneyi devralmasıyla festival akşam 20:00’ye kadar devam ediyor. Out jazz ücretsiz bir festival olmasına rağmen Lizbon’daki bir çok ücretsiz etkinlik gibi kalitesi yüksek ve gidenleri hayal kırıklığına uğratmıyor. İçeceklerinizi marketten alıp, çimlerin üzerine yayılıp, yüzlerce insanla beraber müziğin ve sıcak yaz gününün keyfini çıkarabiliyorsunuz.

Lizbon'da ücretsiz bir festival: Out Jazz 2

Eğer 24 Eylül tarihine kadar yada önümüzdeki yaz Lizbon’a gelme planları yapıyorsanız etkinliğin sayfasına buradan ulaşabilir,  bu yılın etkinlik takvimini aşağıda görebilirsiniz. 

Lizbon'da ücretsiz bir festival: Out Jazz 3

(Visited 339 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir