3 adımda Sri Lanka vizesi nasıl alınır?

Asya’nın büyüleyici adası Sri Lanka Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarından vize istiyor ancak başvurması ve alması çok kolay. Başvuru online olarak yapılıyor ve 30 günlük turist vizesi için 35 USD (sitelerinde 20 USD yazıyor, aldanmayın) ödemeniz gerekiyor.

1.Online başvuru:

Başvuru buradaki linkten: Sri Lanka electronic travel authorization system yapılıyor. Uçak bileti ve pasaport detayı ve bazı genel bilgiler dışında bir şey istenmiyor. 35 USD vize ücretini başvuru esnasında online olarak tahsil ediyorlar. Başvuruyu yaptığınızda aşağıdaki emaili alıyorsunuz:

3 adımda Sri Lanka vizesi nasıl alınır? 1

2.Vize onayı

Vize başvurunuz 24 saat içerisinde değerlendirilir ve dönüş yapılır diyor ancak benim vizemin onaylandığını bildiren mail 3 dakika sonra geldi:

3 adımda Sri Lanka vizesi nasıl alınır? 2

3.Havalimanı:

Sri Lanka’ya vardığınızda küçük bir form veriyorlar ve bu formu doldurduktan sonra vizenizi pasaportunuza yapıştırıyorlar:

3 adımda Sri Lanka vizesi nasıl alınır? 3

Yukarıda da görebileceğiniz gibi Sri Lanka vizesini almak oldukça kolay. Vize aşamasında sizden istenmiyor ancak Sri Lanka’ya gidecekseniz seyahat sağlık sigortanızı yaptırmayı unutmayın. Sri Lanka’da başıma gelen bir olay ve seyahat ederken sigorta yaptırmanın önemini burada açıkladım.  Gitmeden kendinizi güvence altına almayı ihmal etmemenizi tavsiye ederim. 

İlginizi çekebilecek diğer Sri Lanka yazıları:

(Visited 1.759 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir