Portekiz Schengen vizesi nasıl alınır?

İnternette Portekiz Schengen vizesi nasıl alınır? diye aratıldığında ilk olarak Ankara’daki Portekiz Büyükelçiliği’nin internet sitesi çıkıyor ve biraz bilgi karmaşası mevcut. En son haliyle Portekiz turist vizesine nereden başvurulur, ne kadar zamanda çıkar, ne kadara mal olur aşağıda anlatacağım.

İstanbul’da Portekiz turist vizesi nereden alınır?

Portekiz turist vizesi başvuruları daha önce adı Orange Vize olan ancak yakın zamanda  Visalia Global olarak değişen aracı kurumun internet sitesi üzerinden yapılıyor. Kurumun Ankara’da ve İstanbul’da olmak üzere 2 adet ofisi bulunuyor. 

Portekiz vizesi için gerekli olan evrakları buradan görebilirsiniz.

Bu da randevu linki.

İstenilen evraklar, dikkat edilmesi gerekenler internet sitesinde detaylı olarak anlatıldığı için burada tekrar anlatmıyorum.

Portekiz turist vizesi ücreti ne kadar?

Standart turist vizesi başvuru ücreti 60 Euro vize ücreti ve 25 Euro servis bedeli olmak üzere toplamda 85 Euro’ya geliyor.

Portekiz turist vizesi ne kadar zamanda çıkar?

Maksimum sonuçlanma süresi 15 gün olarak geçiyor ve vize merkezinin internet sitesinde seyahatinizden 15 gün öncesine kadar vizeye başvurmanız gerektiği bilgisi yer alıyor.  Sonuçlanma süresinin uzayabileceğini de göz önüne alarak biraz daha erken tarihlerde randevu almakta fayda var. 

İstanbul’dan başvuranlar başvuru takiplerini bu link üzerinden yapabilirler. Şu an için Ankara’dan yapılan başvuru takipleri yalnızca 444 83 34 numaralı çağrı merkezleri üzerinden yapılabiliyor. 

Notlar:

-Vize merkezinde vize başvuru ücretleri yalnızca nakit ve Euro olarak ödenebiliyor. 

-Pasaportunuzu başvuru merkezinden soyadınızın tuttuğu bir yakınınız yada birlikte başvuru yaptığınız kişi alabilir. Yada kurye talep edebilirsiniz ancak aceleniz varsa eğer kurye talep etmek yerine gidip kendiniz teslim alırsanız zaman kazanırsanız. 

(Visited 388 times, 1 visits today)

Leave A Comment

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir